WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Aspiratör ve Davlumbaz Nasıl Temizlenir?

Tarafından kariyerfirsati
0 Yorum Yap

Aspiratör ve davlumbaz nasıl temizlenir? Bütün ev hanımlarının bitmeyen çilesi aspiratör ve davlumbaz temizliğidir. Mutfakta temizlenmesi en zor kirlerden birisi olduğunu söylemeliyiz. Aspiratör davlumbaz temizliğinde ihtiyaç duyacağınız malzemeler sıcak su, mutfak fırçası, Faberlic Home metalik yüzey temizleyici krem ve sünger ve temiz bir kurulama bezi gereklidir. Mutfağın ışıl ışıl ve aspiratörlerin tertemiz olmasını istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle şu duruma dikkat etmenizde fayda var. Aspiratör ve davlumbaz temizliğini uzun sürelere bırakmamaya özen gösterin. Çünkü haftalık temizlik yapılmadığında ya da birkaç gün rutin bakım yapılmadığında, sonradan temizlemesi çok daha zor oluyor. Bu nedenle bu gibi temizlik rutinlerini mümkün olduğu kadar ertelemeden yapmaya önem vermelisiniz.

Aspiratör ve Davlumbaz temizliğine Nereden Başlanır?

Aspiratör ve davlumbaz temizliğine geçmeden önce kullanacağınız malzemeleri tedarik edin. Elinizin altında sıcak su kurulama bezi, sünger, fırça ve Faberlic Home metalik yüzey temizleyici kremi tedarik ederek işe koyulabilirsiniz. Aspiratör ve davlumbazın filtrelerini çıkararak sıcak suya batırın. Davlumbazda ve aspiratörde uzun süre biriken kirleri bulaşık makinesinin çıkarması imkansızdır. Üstelik yalnızca filtreleri temizlemek aspiratör ve davlumbaz için yeterli gelmez. Evde severek yapılan yemekler ve kızartmalardan sonra aspiratörün motoruna varana kadar yağlandığını görürüz. Temizliğin ilk aşaması filtreleri çıkararak kaynar suya koyun. İnatçı kirlerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden birisi sıcak sudur. Ne kadar inatçı olursa olsun suyun sıcaklığına dayanamaz.

Sıcak suyun içine koyduğunuz filtreleri biraz beklettikten sonra kirlerinin yumuşağından emin olun ve üzerine Faberlic Home metalik temizleyici kremi biraz sürün ve ovalayın. Ovalamayı işlemini sert olmayan yüzeylere zarar vermeyen fırçayla, isterseniz sünger yardımıyla uygulayın. Ovalama işlemi bittikten sonra sıcak suda bekletmeye devam edin. Aspiratör ve davlumbazın dış yüzeyi ile motor çevresini yine sıcak su kullanarak ve Faberlic Home metalik yüzey temizleyici krem uygulayın. Bu aşamada sünger kullanabilirsiniz. Yağın inatçılığına göre isterseniz mutfak fırçasıyla destek alabilirsiniz. Göreceksiniz sizi çok yormadan inatçı kirler anında yok olacak. Saatlerce uğraşmak zorunda kalmadan kolayca inatçı kirlerden kurtulabilirsiniz. Son olarak filtreleri durulayarak temiz bezler kurulayabilirsiniz. Ayrıca diğer bölgeleri ıslak nemli bezle iyice ovalayarak tortulardan arındırabilirsiniz.

Faberlic Home Metal Yüzey Temizleyici Krem Özellikleri

Faberlic Home metal yüzey temizleyici krem özellikleri hakkında bilgi sahibi olmadan ve kullanmadan ürünün kalitesini anlayamazsınız. Dolayısıyla bu mükemmel ürüne kısaca değinmek uygun olur. İçeriğinde bulunan bileşenleri sayesinde ocak, davlumbaz, aspiratör demeden üzerinde birikmiş bütün inatçı kirleri kolayca söker atar. Aspiratör ve davlumbaz nasıl temizlenir?  Elbette temizleme yöntemi için birçok farklı uygulama yapılabilir. Özellikle Faberlic ürünleri kullandığınızda mutfağınızda greyfurtun mis kokusu hakim olur. Kurumuş inatçı lekeler ve kirler, kireç tortuları demeden hassas şekilde temizler. Üstelik metalik eşyalarınızın yüzeyine zarar vermez. İçeriğindeki silikon polimer katmanı ile uyguladığınız zemin üzerinde incecik bir tabaka oluşturur. Böylece aspiratör ve davlumbazın kolayca kirlenmesini engeller. Ayrıca sizin için değerli mücevherlerinizi çizmeden cilalar ve parlatır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir