WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Beyaz Halıdan İnatçı Lekeler Nasıl Çıkar?

Tarafından kariyerfirsati
0 Yorum Yap

Halılar ev dekorasyonunun vaz geçilmez bir parçasıdır. Özellikle beyaz renkli halılar evin görünüşünü çok daha şık hale dönüştürebiliyor. Fakat bazen oluşabilecek ufak sorunlar ile beyaz halının üzerine çay, kahve dökülerek lekeler oluşabiliyor. Böylece halılarda geçmeyen lekelerin oluşmasına yol açıyor. Dolayısıyla beyaz halı en kolay kirlenen ev eşyalardan bir tanesi diyebiliriz. Halılarda bulunan lekeleri çıkarmak için genelde halı yıkamaya vermeyi tercih ederiz. Evde inatçı lekeler temizleneceği zaman çamaşır suyu gibi kimyasal ürünler kullandığımın için genel anlamda halının renginde sararma görülür. Ayrıca beyaz ve renkli karışık olan halıların renklerinin solmasına yol açıyor. Faberlic Home EXTRA OXY oksijenli leke çıkarıcı, böyle sorunlarla karşılaşmadan kısa zamanda beyaz halılarınızı temizlemenizi mümkün kılıyor. ’’Beyaz halıdan inatçı lekeler nasıl çıkar?’’ sorusunun çözümü için makalenin devamını okumanızı tavsiye ederiz. Böylece sizlerde evinizdeki en sevdiğiniz halılarınızın rengi bozulmadan ve beyazın asaletini koruyarak sevdiğiniz halıları kullanmaya devam edebilirsiniz.

Beyaz Halıdan İnatçı Lekeleri Çıkarma Yöntemi Nelerdir?

Beyaz halıdan inatçı lekeleri çıkarma yöntemi en başında Faberlic Home EXTRA OXY gelmektedir. Faberlic oksijenli leke çıkarıcı ürünü olan EXTRA OXY inatçı lekelere anında çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Faberlic ürününü uygulayacağınız inatçı lekelerin üzerine sıcak suyun içine bir miktar dökerek elde ettiğiniz karışı lekelerin üzerine uygulayın ve 15 ila 20 dakika bekleyin. Daha sonra sıcak su dolu kova ve bez yardımıyla lekelerin olduğu bölgeyi ovalayarak silin ve sonucu görün. Eğer halı yıkama makinası evinizde varsa aynı işlemi uyguladıktan sonra ıslak olan bölgeyi halı yıkama makinasına çekebilirsiniz. Halılar üzerindeki inatçı lekelerin giderilmesinde mükemmel sonuca varacağınızdan emin olun. Ayrıca halılarınızın kalıcı olduğunu düşündüğünüz lekelerin nasıl kolayca temizlendiğini göreceksiniz. Hem de çok fazla para harcamadan kolayca inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz.

Halıların Üzerindeki İnatçı Lekeler İçin Farklı Bir Uygulama Yöntemi

 Halıların üzerindeki inatçı lekeler için farklı bir uygulama yöntemi arasında, Faberlic ürünlerinden olan Faberlic Home halı ve döşeme temizleyici gelmektedir. Yapacağınız işlem için kabın içine bir litre sıcak su ve Faberlic ev tipi halı ve koltuk temizleme ürünü koyarak iyice köpürene kadar karıştırın. Böylece elde ettiğiniz yoğun köpüğü beyaz halının üzerindeki inatçı lekelere direkt uygulayın. Lekelerin üzerindeki köpük kuruyana kadar bekleyin ve elektrikli süpürge ile çekin. Burada dikkat edeceğiniz önemli ayrıntı yüzeyin fazla ıslak olmaması gerekir. Ayrıca inatçı lekelerin üzerine yalnızca elde ettiğiniz köpükleri sürmelisiniz. Eğer beyaz halınızın üzerindeki inatçı lekeler bir kere yapılan işlemle yeteri kadar temizlenmediyse birkaç kere tekrarlayabilirsiniz. Faberlic Home halı ve döşeme temizleyici ile lekeler halınızın üzerinden yok olurken çevrenize hoş bir koku bırakacaktır. Ayrıca halıyı iyice ovalamak zorunda kalmazsınız. Evinizde kedi, köpek gibi hayvan besliyorsanız, bu ürün tam size göre.

Şunlar da hoşunuza gidebilir