WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Tarafından kariyerfirsati
0 Yorum Yap

Duşakabin temizliği nasıl yapılır? Elbette uzun yıllar kullanılan duşakabinlerin kullanılmasıyla görüntüsü ilk günkü gibi olmaktan çıkıyor. Zaman içinde sararan duşakabin kirli ve kötü bir görünüme sahip olabiliyor. Böyle bir duşakabinin içinde duş almayı kimse istemez. Buna yol açan faktör, duşakabinin suya çok fazla maruz kalmasından dolayıdır. Suyun aşırı kireçli olması inatçı kirlerin ve kireç tortularının zamanla kalıcı olmasına yol açıyor. Ev hanımlarının her yolu denediği ve yöntemlere başvurduğu duşakabin temizliği hakkındaki yazıyı okumalısınız.

Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Kireçli ve kirli su birikintisi, sabun tortuları banyonun lekeli ve mat bir görünüm oluşmasına neden oluyor. Duşakabin bataryaları, camını, duş başlığı veya duş teknesini temizlemek için Faberlic Home akrilik ve duşakabin temizleme spreyi ile mümkün. Faberlic ürünlerini kullanarak duşakabini su lekelerinden veya sabun kalıntılarından temizlemek seçeneklerin arasında yer alıyor. Bunun için Faberlic Home akrilik ve duşakabin temizleme spreyi kullanarak tertemiz bir banyoya sahip olabilirsiniz. O halde öncelikle temizliğe başlamadan önce Faberlic ürünü olan duşakabin temizleme spreyini temin edin. Ayrıca sünger, kauçuk eldiven ve banyo fırçasına ihtiyacınız olacak.

Duşakabin temizliğine başlamadan önce elinize kauçuk eldivenleri giyin ve banyo temizleme spreyini duşakabinin her yerine püskürtün. Daha sonra akrilik yüzeylerde 5 dakika diğer yüzeylerde 20 dakika olmak üzere bekletin. Elinizde eldiven olduğu halde fırça ve süngerle duşakabinin her yerini ovalayın. Son olarak duşakabini durulayarak dilerseniz kurulayın. Faberlic Home akrilik ve duşakabin temizleme spreyi bileşeni sayesinde pas lekelerini, kireç tortularını, sabun tortularını kolayca temizler. Musluklarınızda oluşan pas lekesi ve kireç lekelerine karşı kullanabilirsiniz. Üstelik lavabo, banyo kenarları, küvetler, parlak ve çini yüzeylerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Duşakabinin Kirlenmesini Geciktirmek

Duşakabin kirlenmesini geciktirmek hakkındabilgi edindiğiniz zaman duşakabinlerin daha uzun süre boyunca temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Banyoların ıslak ve nemli oluşu sebebiyle rutubet oluşumu ve bakterilerin rahatlıkla üreyebilmesi için oldukça elverişli bir hal alıyor. Duşakabin temizliği nasıl yapılır? hakkında bilgi edindikten sonra kirlenmesini geciktirmek için önerilerin olması fena olmaz. İlk olarak bilmeniz gereken konu banyo temizliğini aksatmadan düzenli olarak yapmayı ihmal etmeyin. Banyonun ve duşakabinin rutubetlenmesi ve kararmasının en belirgin nedeni nemli ortam oluşumudur. Dolayısıyla her banyo yapıldıktan sonra mutlaka havalandırmanız gerekir.

Banyo sonrası camdaki buharı silmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca banyo zeminini çekçek ya da banyo zeminini temiz fırça bez yardımıyla kurulayabilirsiniz. Banyonun ve duşakabinin temizliğini kolaylaştırmak için banyo sonrası nem oranı yoğun olduğu zaman yapmanız çok daha etkili olacaktır. Çünkü nem oranı yoğun olduğunda kirler yumuşayacağı için temizlemeniz daha kolay olur. Her banyo temizliğinde Faberlic Home duşakabin temizleme spreyi sıkarak beklemeniz ve süngerle ovalamanız uzun süre banyonun temiz kalmasında faydası oldukça yüksektir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir