WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Tarafından kariyerfirsati
0 Yorum Yap

Göz altı morlukları neden olur? Elbette sıklıkla merak edilen konulardan birisi göz altı morluklarının neden olduğu konusudur. Özellikle kadınların daha çok şikayetçi olduğu bu durum kişinin yorgun görünmesine yol açar. Aynı zamanda yaşlı ve hasta bir görüntünün oluşmasına neden olabiliyor. Göz altı morluklarının oluşumuna yol açan birçok faktör vardır. Bu faktörlerin en bilenenleri aşırı stres ve uykusuzluktur. Aynı zamanda yaşlılığa bağlı olarak oluşan göz altı morlukları ve genetik yatkınlık ve güneş ısısına maruz kalmak morluk oluşumuna yol açabilir. Göz altı morlukları bazen bir hastalığın habercisi olabilir. Ayrıca yoğun iş temposunun ardından uykusuz ve bitkin olmak göz altında morluk oluşumuna neden olabilir. Dolayısıyla göz altında torba oluşmasına neden olmaktadır.  Yaşlanma sürecinde gözaltı morluklarının görünmesi doğaldır. Fakat önlem alınmadığı zaman can sıkıcı olabilir. Güneşe maruz kalmak ve genetik yatkınlık gibi roller göz altı morluklarının en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Önemli olan bu morlukların giderilmesi için çözüm yolları aramak ve tedavi yöntemlerini uygulamak. Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan göz altı morlukları için Faberlic ürünleri kullanmanızı öneririz. Düzenli kullandığınız müddetçe göz altı morluklarını giderecek Faberlic ürünleri kullanarak çözüme kısa yoldan kavuşmanız mümkün.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morluklarının geçmesi için her gün düzenli olarak en 6 saat uyumak gerekir. İş stresinin verdiği tempo ile uykusuz kalmak stresin neden olduğu uykusuzlukla cildinizde daha kısa zaman içinde yaşlanmasına yol açabilir. Dudak çevresi ile göz çevresinde oluşan ince çizgilerin oluşmasını engellemek için bol su içmeye özen gösterin. Morluk oluşumunu azaltmak için uykuya geçmeden önce başınızın altında yastık olması ve başınızın yüksekte olması önemlidir. Ayrıca güneş altında fazla kalmak göz altı torbalarının ve morlukların oluşmasına yol açar. Dolayısıyla göz altında oluşan torbalara ve morlukların giderilmesi için sağlıklı yaşam koşullarına uymak önemlidir. Bunun yanında göz altı morlukları ve göz çevresi ile dudak çevresinde oluşan ince çizgileri, Faberlic Iseul Serisi Hidrojel kullanarak göz altı morluklarınızdan ve yüzünüzde oluşan ince çizgilerden kurtulabilirsiniz.

Faberlic Ürünleri ile Gelen Güzellik

Faberlic ürünleri ile gelen güzellik için sorunlu bölgeye bakım yapmanız gerekir. Bu nedenle Faberlic ürünleri arasında yer alan, EXPERT Serisi Göz Çevresi Bakım Kremi UPLIFT EYE ile göz altınızı ve göz üstünü daha sıkı ve canlı görünmesi elinizdedir. Ayrıca Faberlic Bloom serisi kullanarak göz çevrenize bakım yapabilirsiniz. Böylece daha canlı ve esnek göz çevresine sahip olabilirsiniz. Faberlic Renovage sıkılaştırıcı göz çevresi kremini kullanarak göz çevrenizin daha sıkı görünmesini sağlamak elinizdedir. Faberlic göz altı morlukları ve göz çevresi kremlerini düzenli kullandığınız taktirde etkisini kısa   zamanda fark edeceksiniz. Üstelik düzenli kullanımla cildinizi olumsuz dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olacaktır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir